Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD, Logitrans 2021 Kapsamında Demiryolu Taşımacılığı Oturumu Gerçekleştirdi

Pandemide dünyada gerçekleştirilen ilk uluslararası lojistik organizasyonu olan ‘Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı 18 ülkeden 122 firmanın katılımıyla 10-12 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Fuar kapsamında gerçekleştirilen etkinlik programı kapsamında 12 Kasım 2021 tarihinde DTD’nin organizasyonunda “Demiryolu Taşımacılığı Oturumu” gerçekleştirildi.
Demiryolu Taşımacılığı Oturumu DTD Yönetim Kurulu Üyesi ve Mars Lojistik Demiryolu Genel Müdür Yardımcısı Erdin Erengül’ün Türk Demiryolu Sektörünün Geleceği ve Avrupa’daki Teşvik Uygulamaları konulu sunumuyla başladı. Ardından DTD Üyesi Arkas Lojistik Genel Müdürü Serhat Kurtuluş “Türkiye’deki Lojistik Firmalarının Yeşil Mutabakat’a Uyum Çalışmaları” başlıklı bir sunum yaptı. Son olarak DTD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Körfez Ulaştırma Genel Müdürü Tufan Başarır “Serbestleşme Sonrasında Demiryolu Sektörünün Durumu ve Altyapı Kaynaklı Sorunlar” hakkında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.
DTD Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen Demiryolu Taşımacılığı Oturumu soru-cevap bölümü ardından sona erdi.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!