Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DEMİRYOLU TREN İŞLETMECİLERİYLE 3. İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

TCDD ile Demiryolu Tren İşletmecileri ve Demiryolu Sivil Toplum Örgütlerinin yöneticileri 13.02.2020 tarihinde Ankara Gar sahasında bulunan Behiç Erkin Salonunda 3. İstişare Toplantısında bir araya geldi.
Mevcut demiryolu altyapısı ve tren işletmeciliği ile ilgili karşılaşılan sorunların değerlendirildiği toplantıya TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) Demiryolu ,Tren İşletmecileri yöneticileri katıldı.
Geçtiğimiz sene nisan ve temmuz aylarında yapılan istişare toplantılarının üçüncüsünde TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, toplantılarda alınan kararların yakından takip edildiğini böylece demiryolu sektörünün gelişmesine hep birlikte katkı sağlandığını ifade etti.
Karşılıklı yapılan görüşmelerde talepler, yeni öneriler ve temenniler dile getirildi.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!