Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Kombine Yük Taşımacılığı Taslak Yönetmelik Çalıştayı Yapıldı

Kombine Yük Taşımacılığı Taslak Yönetmelik Çalıştayı, 28 Kasım 2019 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü Sayın Cem Murat Yıldırım başkanlığında İstanbul’da yapıldı.

11. Kalkınma Planı çerçevesine de alınan Kombine Yük Taşımacılığı Yönetmeliği’nin Taslak çalışmalarının AB mevzuatlarına uyum çerçevesinde sürdürüldüğü ve 2020 yılının ilk yarısında yayımlanmasının planlandığı ifade edildi. Çalıştaya ilgili tüm taraflar katılım sağladı. Yönetmeliğe olan ihtiyaç, uygulamaya ilişkin detaylar, karşı karşıya kalınması muhtemel sorunlar, ulusal ve uluslararası taşımalara olası yansımalarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
Çalıştaya katılım sağlayan sektör temsilcileri tarafından iletilen önerilerin değerlendirileceği ve taslak Yönetmeliğin yayımlanmadan önce yeniden sektörün görüşlerine sunulacağı ifade edildi.
Çalıştaya DTD’yi temsilen YK Başkanı Ali Ercan Güleç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Onur Küçükakdere ve Erkan Koçyiğit, Genel Müdür Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katılım sağlamıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!