Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) 1. Ortak Çalışma Grubu Toplantısı Yapıldı

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demir İpek Yolu güzergâhında taşımacılığın artırılması amacıyla Türkiye, Rusya, Kazakistan, Gürcistan ve Azerbaycan Demiryolu İdarelerinin yetkililerinin katılımıyla düzenlenen 1.Ortak Çalışma Grubu Toplantısı 26 ve 27 Ağustos 2019 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.
İki gün süren toplantılarda bölgedeki taşımalara yönelik bir tarife politikası belirlenmesi, vagonların bölge ülkelerinde kullanılması, özel vagon üretimi, Kars Lojistik Merkezinin bölgedeki taşımacılık hareketliliğine sağlayacağı katkılar, transit taşıma potansiyelinin artırılması gibi önemli konular görüşülmüş ve taslak protokol altına alınmıştır.
Çalışma Grubu Toplantılarının belirle aralıklarla yapılması konusunda mutabakat sağlanmıştır.
Tüm katılımcılar, ülkeler arasında işbirliği ve demiryolu taşımacılığının daha ileri seviyeye çekilmesine yönelik önemli adımlar atılacak toplantının hayırlı olması dileğinde bulundu.
Toplantıya, Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD)’ yi temsilen Yaşar ROTA katılmıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!