Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Demiryolu Taşımacılığı Derneği Demiryolu Koordinasyon Çalışma Grubu Toplantısına Katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Selim DURSUN’un Demiryolu Taşımacılığı Derneğini daveti üzerine, 11 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Demiryolu Koordinasyon Çalışma Grubu Toplantısı (DKÇG)’na, Demiryolu Taşımacılığı Derneğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan GÜLEÇ ve Genel Müdür Yaşar ROTA katılmıştır.
Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan GÜLEÇ toplantıda yaptığı konuşmada, üyelerimizle yaptığımız birebir görüşmeler sonucunda; Demiryolu sektörümüzün gelişememesi ve bu alanda yatırımların yapılamamasının ana sebebinin serbest piyasa kurallarının sektörümüzde uygulanmaması olduğu, serbestleşme mevzuatı yıllar önce çıkmış olduğu halde serbest piyasa kurallarının halen uygulanmadığını belirtmiştir.
Ülkemizde son yıllarda yaşanan döviz kurlarındaki yüksek artış ve yüksek enflasyon sonucu operasyonel maliyetler ciddi boyutlarda artmış olduğunu, döviz kurlarındaki yükseliş sebebiyle yedek parça ve enerji (elektrik ve akaryakıt) maliyetlerindeki artışın ve yükselen enflasyon nedeniyle de personel ve artan diğer maliyetler de operasyonel maliyetlerin artmasında bir diğer önemli etken olduğunu, böylece finansman maliyetlerinde de ciddi artışlar oluştuğu ilave edilmiştir.
Ayrıca demiryolu sektörünün iki ana sorunun da verimsiz ve pahalı işletmeye sebep olan bir alt yapı ile serbest piyasa kuralları ile çalışmayan bir sektör oluştuğu belirtilmiştir.
DTD’nin Sorunları-Önerileri bir dosya olarak tüm katılımcılara verilmiştir.
Bundan sonra yapılacak olan DKÇG Toplantılarına da DTD’nin davet edilmesinden memnuniyet duyulacağı belirtilmiştir.
DKÇG Toplantısına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Selim DURSUN, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Bilgin Recep BEKEM, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Caner ARSEVEN, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı İbrahim YİĞİT, TCDD İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı İsmail MURTAZAOĞLU, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Erol ARIKAN katılmıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!