Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Elit Proje-Elron İnşaat Projelerini Eurasia Rail 2019 Fuarında Tanıttı

DTD Üyesi, Elit Proje-Elron İnşaat tarafından, Mersin-Yenice Lojistik Merkezi, Erzurum-Palandöken Lojistik Merkezi, Eskişehir-Hasanbey Lojistik Merkezi, Bilecik-Bozüyük Lojistik Merkezi taahhüt hizmetleri gerçekleştirilmiş, Kars Lojistik Merkezi ile İzmir/Kemalpaşa Lojistik Merkezi inşaatına devam edilmektedir.
Dünyanın en büyük 3. Demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı olan Eurasia Rail 2019 Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı’nda, Elit Proje-Elron İnşaat grup şirketlerinin makine tasarım ve üretim şirketi Umel Makine adına katılımcı olarak yer alınmıştır. Umel Makine tren, metro, tramvay, lokomotif ve diğer demiryolu araçları için bakım onarım ekipmanları geliştirilmesi, tasarımı, üretimi alanlarında TCDD ve belediyelere verdiği hizmetler kapsamında, projelendirme, tasarım, mühendislik, imalat, tedarik ve montaj faaliyetlerini, yerli imkanlarla ve teknolojik yeniliklerle gerçekleştirerek, pazar payı ve ürün yelpazesini her geçen gün genişleterek sürdürmektedir.
Fuarda, daha önceleri yurt dışı temini sağlanan demiryolu depo ekipmanlarının yerli ve milli üretimine ilişkin detaylı sunumlar yapılarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş. Halkapınar depo alanında kullanılan makinelerin çalışma ve performanslarıyla ilgili görsel görüntüleri eşliğinde tanıtımlar yapılmıştır.
Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda teknik özellikleri belirlenerek, yerli olanaklarla tasarım ve üretimi gerçekleştirilen ekipmanlar listesi;
Zeminaltı Tren Kaldırma Platformu
Boji kaldırma platformları ile araçların istenilen yüksekliğe kadar kaldırılarak boji değiştirme ve araç altı bakım işlerinin yapılmasına olanak verir.
Yüksek Basınçlı Boji Yıkama Makinesi
Boji Yıkama Makinesi, demiryolu endüstrisi bakım hizmetleri için özel olarak tasarlanmış ve tren, tramvay ve metro bojilerinin yanısıra, rulman ve dişli gibi diğer bileşenleri etkin biçimde yıkamak için üretilmiştir.
Seyyar Çatı Çalışma Platformu
Seyyar Çatı çalışma Platformu tren loko/vagon bakım atölyelerinde mevcut araçların çatılarına paralel olarak hareket edilerek bakımlarının yapılmasını sağlar. Platformlar en gelişmiş teknolojiye göre ve tamamen Avrupa emniyet standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir.

Döner Tabla
Tren loko/vagon bakım atölyelerinde bojiler vagondan söküldükten sonra, çalışma hattı ve servis hatları arasındaki bakımı yönlendirmek için kullanım kolaylığı sağlar.
Yakıt İstasyonları
Demiryolu araçları için atölye, depo ve istasyonlara akaryakıt, madeni yağ, su tanklarının ve ölçüm sistemlerinin projelendirilmesi, dizayn edilmesi, imalatı, temin edilmesi işleri yapılmıştır.
Kum Tesisleri
Lokomotiflerde kullanılmakta olan patinaj kumu ikmali için patinaj kum ikmal tesisleri temin edilmesi ve kurulması işi yapılmıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!