Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Demiryolu Taşımacılığı Temel Eğitimi Yapıldı

DTD tarafından, kendi içinde birçok farklı ve kritik demiryolu mesleğini ve çok sayıda alt başlığı kapsamakta olan Demiryolu Taşımacılığı hakkında “Temel Demiryolu Taşımacılığı Eğitim Semineri” düzenlenmiştir. 06-07-08 2019 tarihlerinde birer gün olarak yapılan eğitimde; ülkemizde demiryolu, mevcut durum, terminoloji, şebeke kapsamı, çeken-çekilen araçlar, yurtiçi yük taşıma bilgileri, uluslararası demiryolu yük koridorları, yükleme ve ücretlendirme konuları hakkında genel bilgiler verilmesi amaçlanmıştır.
Eğitime DTD üyelerinin çalışanları, lojistik işletmelerinde çalışanlar, demiryolu taşımacılığı hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler katılabilmektedir.

İlerleyen günlerde DTD Demiryolu Taşımacılığı Eğitim Programlarının devam etmesi planlanmaktadır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!