Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

TCDD-DTD Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

TCDD Genel Müdürlüğü ile DTD arasında her ay sorunların-önerilerin görüşüleceği bir “Değerlendirme Toplantısı” yapılmasına karar verişmişti.
12 Aralık 2018 tarihinde TCDD Genel Müdür Yardımcı İsmail Çağlar Başkanlığındaki TCDD’nin ilgili Daire Başkanlıkları ile DTD Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla “Değerlendirme Toplantısı” yapılmıştır.
DTD Yönetim Kurulu, TCDD Genel Müdürlüğü ile yapılacak toplantılarda daha detaylı çalışma yapılması amacıyla belli sayıda sorun ve önerilerden oluşan bir gündem hazırlanmasına karar vermişti.
Bu karara uygun olarak, 12 Aralık 2018 ayında yapılacak toplantı için belirlenen aşağıdaki gündem başlıkları olan;
1- Tren iptalleri
2- Boden aşınmaları
3- Yol kapanmaları
4- Lojistik Merkezlerin işletilmesi
5- Tamir, Bakım-Onarın yollarının genel kullanıma açılması
Konuları görüşülmüştür.
Önümüzdeki Ocak 2019 ayında yapılacak “Değerlendirme Toplantısında, görüşülen yukarıdaki gündem konularıyla ilgili gelişmeler değerlendirilecektir.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!