Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD - TCDD İşletmesi Toplantısı

Demiryolu altyapısı ile ilgili olarak üyelerimizden gelen Sorunları ve Önerileri görüşmek üzere Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar ve çalışma arkadaşlarıyla 13 Kasım 2018 salı günü bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantıda üyelerimizden gelen Sorunlar-Öneriler bir dosya halinde TCDD İşletmesi yetkililerine verilmiştir.

Ayrıca, üyelerimiz için önemli olan konular hakkında da görüş alış verişinde bulunulmuştur.
• Bakım ve Yenileştirme yapılan hatlarda meydana gelen boden aşınmaları
• Enerji kullanımında Rejenerasyon sisteminin kurulması,
• Elektrikli Lokomotiflerde Elektrik kullanım bedeli ile gece-gündüz elektrik kullanım ücretinin farklı olması,
• Makinist dahil Kritik Görev Yapanların” eğitim ve sertifikasyon konusu,,
• TCDD İşletmesinin her yayımladığı "Şebeke Bildirimi" çalışmalarına Demiryolu Taşımacılığın Derneğinin de katılımının sağlanması
TCDD İşletmesinin konuların çözümü hususundaki yaklaşımının çok yapıcı ve olumlu olduğu görülmüştür. TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün teklifi üzerine, DTD'nin Sorunları-Önerileri hakkındaki gelişmelerin birlikte takibi için ayda bir toplantı yapılmasına karar verilmiştir.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!