Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Ulaştırma Operasyonel Programı IPA-1 Dönemi Kapanış Töreni Yapıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB) tarafından yürütülen Ulaştırma Operasyonel Programı'nın kapanış töreni 08 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Özkan Poyraz, programın hazırlıklarının 2006 yılında başladığını ve 7 Aralık 2007'de komisyonca onaylandığını söyledi.

Türkiye'de son 15 yılda gerçekleştirilen ulaştırma sektöründeki yatırımlar içerisinde demiryolunun sahip olduğu öneme dikkati çeken Poyraz, "Ülkemizin özellikle son 15 yılda gerçekleştirmiş olduğu ulaştırma sektöründeki yatırımlar içerisinde demiryolunun çok büyük bir önemi olduğunu düşünüyoruz. Hep konuştuğumuz bir konu var. Karayolundan nasıl demiryoluna aktarabiliriz diye. IPA fonlarında da bu yatırımların büyük bir bölümü, daha doğrusu yatırıma yönelik, altyapıya yönelik olanların büyük bir bölümü bu düşüncemiz sebebiyle demiryoluna yapılmıştır." diye konuştu.

Temel projeler hakkında kısaca bilgi veren Poyraz, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Üç tane temel büyük altyapı projesi ana projelerimize, ana akslarımıza çok önemli bir destek sağladı. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının Köseköy-Gebze kesiminde rehabilitasyon ve yeniden inşası projesi 513 kilometrelik toplam hattın içerisinde 56 kilometrelik bir kesimin yapılmasıyla bize 212 milyon avroluk bir katkı sağlamış oldu. Bu yolcu taşımacılığı için önemli bir katkı. Özellikle Batı Karadeniz'deki yük taşımacılığı açısından da Irmak-Karabük-Zonguldak demiryolu hattının rehabilitasyonu ve sinyalizasyonu da bizim önemli gördüğümüz kritik projelerden bir tanesiydi. Bu da 415 kilometrelik bir hatta yaklaşık 230 milyon avroluk bir sonuç getirdi. Üçüncü önemli projemiz hala devam ediyor. Bu da Samsun-Kalın projesi, bu da önemli bir modernizasyon projesi. 268 milyon avroluk, 380 kilometrelik bir hattı kapsayan bir proje. Aslında bu projelere baktığınız zaman altyapıya yönelik kritik bazı projeler olduğunu görüyoruz."

Özkan Poyraz, IPA I gerek demiryolunun kritik noktalarında, gerekse teknik destek projeleri yönünden çok stratejik biçimde sonuçlandığını, IPA II döneminde de edinilen tecrübe ve nitelikli personel ile başarı sağlayacaklarını düşündüğünü dile getirdi.

Ulaştırma Operasyonel Programı'nın kapanış törenine DTD Genel Müdürü Yaşar Rota da katılım sağladı.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!