Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD - TCDD Genel Müdürlüğü Toplantısı Gerçekleşti

DTD, Demiryolu Ulaştırmasının 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren fiilen başlaması ile birlikte, özel sektörün katılımını hızlandırmak amacıyla çalışmalara başlamıştır.
Yayımlanan ve yayımlanmak üzere bekleyen yönetmelikler, şebeke bildirimi, tarifeler ve uygulamalar hakkında tüm üyelerden görüş ve öneriler toplanarak konularına göre ilgili kurumlara iletilmiştir.
TCDD Genel Müdürlüğü Kapasite Yönetim Dairesi Başkanlığı DTD’nin iletmiş olduğu görüş ve öneriler hakkında görüşmek, TCDD Şebeke Bildirimi ve sektör uygulamaları hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere 22 Mart 2017 tarihinde DTD Yönetim Kurulu ile bir toplantı düzenlemiştir.
Toplantıya TCDD Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun, TCDD Kapasite Yönetim Dairesi Başkanı Halim Özgümüş ve ekibi, DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağlamıştır.
Toplantıda karşılıklı görüşler paylaşılmış, yapılan ve gelecekte yapılması planlanan uygulamalar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.
TCDD yetkilileri Şebeke Bildirimi ve Kapasite Yönetimi çalışmaları ve uygulamaları hakkında DTD Yönetim Kurulu Üyelerine kapsamlı bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Ardından DTD, üyelerinden gelen sorun ve önerileri içeren bir sunum gerçekleştirmiştir.
Verimli geçen toplantı ardından böyle toplantıların düzenli olarak devam etmesinin, sorunların çözümlenmesi ve sektörün gelişmesi açısından çok yararlı olacağı belirtilmiştir.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!