Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Eurasia Rail 2017 Gerçekleşti

DTD’nin de destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı 7. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail 2017 Fuarı 02-04 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.
Eurasia Rail 2017 açılışına; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt, UIC Uluslararası Demiryolları Birliği Genel Müdürü Jean Pierre Loubionux ve Demiryolu sektöründe önde gelen kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, “Milli yüksek hızlı trenimiz, yeni nesil elektrikli dizel trenimiz ayrıca yeni nesil milli yük vagon çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam etmektedir. Türkiye koşar adımlarla 2023 yılına yaklaşırken demiryolu sektörünün gelişmesi 2023 yılında hedeflediğimiz 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmamızda büyük bir katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Eurasia Rail’in dünyada hızla gelişen ve demiryolu endüstrisinde meydana gelen teknolojileri takip etmemiz için fırsat olarak gördüğünü belirten TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise konuşmasında şöyle dedi: “Yüksek hızlı tren demiryolu inşa ederek hizmete açtık. Halen Türkiye nüfusunun yüzde 33’ne hitap eden YHT ağını Ankara’dan İzmir’e ve Ankara’dan Sivas’a uzatmak için inşa çalışmalarımızı geceli gündüzlü devam ettiriyoruz.”

Kurdele kesiminin ardından Coşkunyürek ve beraberindeki heyet fuar alanında yer alan stantları ziyaret ederek fuar katılımcılarından bilgi aldı.

Fuar boyunca devam eden konferans programında; Demiryolu Açık Oturumu, Kent içi Raylı Sistem Sorunları, Yeni Demiryolu Mevzuatı, Demiryolu Çeken-Çekilen Araçlarındaki Gelişmeler, Demiryolu Güvenliği, Demiryollarında Özel Konular başlıkları altında gerçekleşecek panellerde ise; Toplu Taşımanın Yerli Ekonomi Üzerindeki Etkisi, Kent içi Toplu Taşımada Kurumsallaşma, Otomasyon, Güvenlik, Enerji Tasarrufu, Yenilenebilir Enerji, Maliyet Azaltma, Yeni Üretim Teknikleri ve Demiryolu Yol Emniyeti: Otomatik Hat Uyarı Sistemleri ile ilgili bilgiler katılımcı ve ziyaretçilere sunuldu.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!