Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Raylı Sistemler İnsan Kaynakları Çalıştayı Gerçekleşti

TCDD ve Karabük Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Raylı Sistemler İnsan Kaynakları Çalıştayı” yapıldı.
Ankara’da 10 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen Raylı Sistemler İnsan Kaynakları Çalıştayı’na, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat’ın yanı sıra TCDD yetkilileri, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık A.Ş, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ, YÖK Temsilcisi, kent içi raylı sistemler işletmecileri, DTD, RAYTEST, ARUS, sektör temsilcileri, bazı üniversiteler ile sivil toplum kuruluşları katıldı.
Çalıştayın açılışında konuşan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, çalıştayın raylı sistemler sektörünün insan kaynağının eğitimi, istihdamı, güncel sorunları ve geleceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak için düzenlendiğini söyledi. Apaydın, TCDD’nin serbestleşme süresi kapsamında tren işletmeciliği yapmak üzere TCDD Taşımacılık A.Ş’yi kurarak faaliyete geçirdiklerini dile getirerek, demiryolu sektörünün serbestleşmesi ile sektöre giren işletmeci ve çalışan istihdamının artacağını söyledi.
Raylı sistemler eğitiminin niteliğinin artırılması için birçok kurumla işbirliği içinde çalıştıklarını belirten Apaydın, “Ülkemizin raylı sistemler eğitimi alanında hizmet veren okulları ile sektörde yer alan ve bu çalıştaya katılım sağlayan tüm kurum ve kuruluşların birlikte gerçekleştireceği çalışmaların, Ülkemiz demiryollarının gelişimine ışık tutacağına inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından “Raylı Sistemler ve Sektörel Beklentiler”, “Raylı Sistemler Ön Lisans Programlarının Mevcut Durumu ve Geleceği”, “Raylı Sistemler Alanında eğitim Veren Ortaöğretim Kurumları”, “Raylı Sistemler Sektöründe Personel Belgelendirme” ve “Raylı Sistemlerde Kalifiye İnsan Gücü İhtiyacı” adlı sunumlar gerçekleştirildi.
Çalıştaya DTD’yi temsilen Genel Müdür Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katıldı.
Çalıştay, katılımcıların yuvarlak masa toplantıları ile sona erdi.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!