Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

UDHB - TOBB Yıllık Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Koordinasyon Toplantısı bu yıl 22 Aralık 2015 tarihinde TEPAV ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleşti.
Her yıl yapılan, kamu ve özel sektör temsilcilerinin üst düzeyde geniş kalımı ile gerçekleştirilen Koordinasyon Toplantısının altıncısı TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’ın başkanlığında yapıldı.
Konuşmasında özel sektörün kamu ile istişare etmesinin önemine vurgu yapan Halim Mete, Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisini sektörün tüm taraflarını içene aldığını, Meclis içinde yer alan Demiryolu Taşımacılığı Derneği, Türkiye Kargo Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği, Türkiye Nakliyeciler Derneği, Uluslararası Nakliyeciler Derneği ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği tarafından toplantıda dile getirilecek taleplerin ortak aklın ürünü olduğu belirtti ve taleplerin bu kapsamda değerlendirmesinin önemli olduğunu belirtti.
Ulaştırmanın her ülkenin kalkınmasında ve ilerlemesinde hayati öneme sahip bir hizmet sektörü olduğuna vurgu yapan UDHB Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, günümüzde, çağdaş ve yeterli ulaşım hizmeti sağlamadan, sosyal ve ekonomik hayatı canlı tutmanın mümkün olmadığını belirtti.
Toplantının bu seneki teması Endüstri 4.0 çerçevesinde Prof. Dr. Yücel Candemir “Dördüncü Sanayi Devrimi: Öncesi Ve Sonrası - Ulaştırma Ve Lojistik Ağlara Yansımalar” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.
DTD’yi temsilen toplantıya DTD Genel Müdürü Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katıldı. DTD Genel Müdürü Yaşar Rota demiryolu sektör konularını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!