Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DDGM'ye Genel Müdür Olarak Atanan Sayın İbrahim Yiğit Makamında Ziyaret Edildi

DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, DTD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Soyak ve DTD Genel Müdürü Yaşar Rota, 29 Ağustos 2016 Pazartesi günü, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğüne yeni atanan Sayın İbrahim Yiğit'i makamında ziyaret etmişler, yeni görevinde başarı ve hayırlı olsun dileklerini iletmişlerdir.

Ziyarette, yeni yürürlüğe giren ve demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi sürecini hızlandıracak olan "Demiryolu İşletmeciliği Yetkilendirme Yönetmeliği" hakkında detaylı bir görüşme yapılmıştır.

DTD'nin yeni yönetmelikle ilgili önerileri, DDGM'ce not alınmıştır.

Sayın İbrahim Yiğit, Türkiye Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkındaki 6461 Sayılı Kanun kapsamında çıkarılan ve çıkarılması gereken tüm düzenlemelerde DTD'nin çok önemli katkılarının olduğunu, çok yakın bir çalışma ortamında yapılan bu çalışmaların, devam etmesi gerektiğini belirtmiştir.

Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!