Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Ulusal Yük Vagonu Bakım Klavuzu (UYVBK) Çalıştayı Yapıldı

Ülkemizde Demiryolunun Serbestleştirilmesi kanunu sonrasında yeni sorumlulukların yerine getirilmesi gereği ortaya çıkmıştır. Yük vagonlarının daha güvenli, ekonomik ve standartlaştırılmış bakım kurallarının oluşturulması amacıyla TCDD Tren A.Ş., özel vagon sahipleri, ECM kuruluşları ve sertifikalı Bakım Temin İşletmelerinde, ulusal şebekede geçerli olacak şekilde yük vagonlarının bakımı için “Ulusal Yük Vagonu Bakım Klavuzu” oluşturulmasına karar verilmiştir.
Ulusal Yük Vagonu Bakım Klavuzu (UYVBK)’nın TCDD CER Dairesi ile birlikte yürütülen hazırlık çalışmaları ve toplantıları kapsamında, 16 Ağustos 2016 tarihinde DTD Merkezinde, DTD üyelerinin teknik elemanlarının katıldığı bir çalıştay düzenlenmiştir. Çalıştayda TCDD Cer Dairesi’ne iletilmek üzere UYVBK hakkında görüş ve öneriler alınarak değerlendirmeler yapılmıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!