Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD Yönetim Kurulu UDHB Bakanı Sayın Ahmet Arslan’ı Ziyaret Etti

Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yönetim (DTD) Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Recep Zühtü Soyak ve Ali Ercan Güleç, Genel Sekreter Ömer Faruk Bacanlı ile DTD Genel Müdürü Yaşar Rota, 11 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 16.45 de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Sayın Ahmet Arslan’ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Toplantıya, Sayın Bakanın Müsteşar Yardımcısı Sayın Orhan Birdal da iştirak etmiştir.

DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, Sayın Bakanın göreve atanması ile ilgili tebriklerini ve başarı dileklerini ileterek başladığı konuşmasında,15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin iradesine karşı düzenlenen darbe girişiminin milletimizin eşine az rastlanan bir birlik ve dayanışması içinde başarıyla engellenmesinden dolayı, bu milletin fertleri olmaktan dolayı gurur duyduğumuzu ve geçmiş olsun temennilerini iletmiştir.

DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, demiryolu sektöründeki tek sivil toplum kuruluşu olan DTD’nin, demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi ile ilgili mevcut ve karşılaşılabilecek sorunları ve önerileri bir rapor olarak sayın bakana sunmuş, raporda belirtilen konularla ilgili detaylı açıklamalar ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulmuştur.

Sayın Bakan, serbestleştirilecek olan demiryolu ulaştırmasının hak ettiği düzeye gelmesi, kamu sektörü yanında özellikle özel sektörün de tren işletmeciliğinin içinde olması için her türlü desteği yapacaklarını ifade etmiştir.

Sorun ve önerilerin görüşülmesi sırasında DTD’nin teklifi olarak sunulan, Bakanlık Koordinasyonunda Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TCDD Genel Müdürlüğü ve Demiryolu Taşımacılığı Derneği’nin katılımıyla, demiryolu ulaştırması hakkındaki tüm sorunların ve önerilerin birlikte görüşülerek sonuca gidilmesine ve bu nedenle de periyodik bir toplantı sürecinin hemen başlatılması konusundaki teklifi, Sayın Bakan tarafından da kabul görülmüştür.

Sayın Bakan, Koordinasyon Toplantısı konusunda UDHB Müsteşar Yardımcısı Sayın Orhan Birdal’ı görevlendirmiştir.

Son günlerdeki yoğunluk içinde bize zaman ayırması ve çok sıcak bir ortamda gelişen toplantı nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan’a teşekkürlerimizi ve saygılarımızı arz ederiz.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!