Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Demiryolu Altyapı Erişim ve Kamu Hizmeti Yükümlülüğü Çalıştayı Yapıldı

Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte TCDD işletmesi yapılanma, demiryolu ulaştırma sektörü de serbestleşme sürecine girmiştir. Serbestleşen demiryolu ulaşım sektöründe şeffaf, adil ve sürdürülebilir bir rekabet ortamında işletmeciliğin yapılabilmesini düzenlemek üzere hazırlanan “Demiryolu Altyapı Erişim ve Kapasite Tahsis Yönetmeliği” 02 Mayıs 2015 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
İşletilmesi ticari olmayan hatlarda sosyal devlet anlayışı doğrultusunda, yolcu treni işletilmesini düzenleyen “Demiryolu Yolcu Taşımacılığında Kamu Hizmeti Yükümlülüğü Yönetmeliği” yayımlanma aşamasındadır.
Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yayımlanan ve taslak çalışmaları tamamlanmış yönetmeliklerin ve ulusal demiryolu altyapı erişimine imkan verecek Şebeke Bildirimini, kamu ve özel sektörde tüm paydaşların bir araya geleceği bir platformda tanıtmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere bir çalıştay gerçekleştirmiştir. “Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün Kurumsal Yapısının Geliştirilmesi İçin Teknik Yardım” başlıklı IPA-I kapsamında gerçekleştirilen çalıştay 15 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

DDGM ve TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinin çalıştay konuları ile ilgili yaptığı bilgilendirme ve sunumlar ardından katılımcıların soruları ve ilgili uzmanların açıklamalarda bulunmuşlardır.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!