Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Demiryolu Altyapı Erişim ve Kamu Hizmeti Yükümlülüğü Çalıştayı Yapıldı

Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte TCDD işletmesi yapılanma, demiryolu ulaştırma sektörü de serbestleşme sürecine girmiştir. Serbestleşen demiryolu ulaşım sektöründe şeffaf, adil ve sürdürülebilir bir rekabet ortamında işletmeciliğin yapılabilmesini düzenlemek üzere hazırlanan “Demiryolu Altyapı Erişim ve Kapasite Tahsis Yönetmeliği” 02 Mayıs 2015 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
İşletilmesi ticari olmayan hatlarda sosyal devlet anlayışı doğrultusunda, yolcu treni işletilmesini düzenleyen “Demiryolu Yolcu Taşımacılığında Kamu Hizmeti Yükümlülüğü Yönetmeliği” yayımlanma aşamasındadır.
Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yayımlanan ve taslak çalışmaları tamamlanmış yönetmeliklerin ve ulusal demiryolu altyapı erişimine imkan verecek Şebeke Bildirimini, kamu ve özel sektörde tüm paydaşların bir araya geleceği bir platformda tanıtmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere bir çalıştay gerçekleştirmiştir. “Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün Kurumsal Yapısının Geliştirilmesi İçin Teknik Yardım” başlıklı IPA-I kapsamında gerçekleştirilen çalıştay 15 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

DDGM ve TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinin çalıştay konuları ile ilgili yaptığı bilgilendirme ve sunumlar ardından katılımcıların soruları ve ilgili uzmanların açıklamalarda bulunmuşlardır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!