Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı – TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı – TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon Toplantısı 01 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. 
Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak ve çalışma arkadaşları, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi üyesi Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD), Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD), Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Koordinasyon toplantısında, Sivil Toplum Kuruluşları DTD, KARİD,TND,UND,UTİKAD tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan beklentiler, gümrüklerde yaşanan sıkıntılar ve talepler dile getirildi. 
İletilen sorunlar ve çözüm önerileri Bakanlık yetkililerince not alındı. Not alınan konularla ilgili Bakanlıkça çalışmalara başlanılacağı belirtildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının sorunlarına her zaman açık oldukları, sorunları birlikte çözerek Türkiye’nin uluslararası taşımacılıktaki sıkıntılarının önünün aşılabileceğini vurguladılar.
Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı- TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon toplantılarının devam etmesi konusunda temennilerini bildirdiler.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!