Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı – TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı – TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon Toplantısı 01 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. 
Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak ve çalışma arkadaşları, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi üyesi Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD), Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD), Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Koordinasyon toplantısında, Sivil Toplum Kuruluşları DTD, KARİD,TND,UND,UTİKAD tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan beklentiler, gümrüklerde yaşanan sıkıntılar ve talepler dile getirildi. 
İletilen sorunlar ve çözüm önerileri Bakanlık yetkililerince not alındı. Not alınan konularla ilgili Bakanlıkça çalışmalara başlanılacağı belirtildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının sorunlarına her zaman açık oldukları, sorunları birlikte çözerek Türkiye’nin uluslararası taşımacılıktaki sıkıntılarının önünün aşılabileceğini vurguladılar.
Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı- TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Koordinasyon toplantılarının devam etmesi konusunda temennilerini bildirdiler.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!