Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

UDHB Müsteşarı Sayın Özkan Poyraz Makamında Ziyaret Edildi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özkan Poyraz 30 Mayıs 2016 tarihinde makamında ziyaret edilmiştir. Yapılan görüşmelerde özellikle son günlerde gündemde olan “tescil ücreti” ve “tescilin yenilenmesi” konuları gündeme getirilmiştir. 

Yapılan görüşme sonucunda;

• Vagon Tescil İşlemlerinin, Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliğinin yürürlüğe girmesinden önceki süreçte TCDD tarafından yapıldığı ve TCDD'nin "tescil işlemleri" adı altında vagon sahibi olanlardan ücret aldığı, Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliğinin yayımlanmasından sonra Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından da "Tescil Ücreti" adı geçen Yönetmeliğin EK-1'de "çekilen araçlar" için belirtilen 500 TL ücretin alındığı, mükerrer bir ödeme gibi görünen bu konunun, konunun tarafları olan DDGM,TCDD ve DTD'nin  Bakanlıkça bir araya getirilerek görüşülmek suretiyle çözümlenmesinin mümkün olabileceği,

• Vagon Tescil Yenilenmesi yapıldığında, adı geçen Yönetmeliğin EK-1'de belirtilen 500 TL ücretin "Tescil Yenilenmesi" adı altında alındığı, ancak daha önce "tescil işlemleri" için ücret alındığı için tescil yenilenmesinde ayrıca bir ücret alınmasına gerek olmadığı, bu nedenle Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliğinde gerekli değişikliğin yapılmasının uygun olacağı,
hususlarında mutabık kalınmıştır.

Dernek Yönetim Kurulu, yukarıda belirtilen konuların sonuçlandırılması hususunu yakından takip etmektedir.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!