Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

TCDD - DTD Toplantısı yapıldı

DTD ve TCDD yönetimi arasında 28 Mart 2016 Pazartesi günü bir toplantı gerçekleştirilmiştir. 
Toplantıya, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Murat Kavak başkanlığında Yük Dairesi ve Cer Dairesi yönetimi katılmışlardır.
Toplantıda ele alınan konular sırasıyla şöyledir :
1. Tarifelerde indirim ve taşıma maliyetlerinin düşürülmesi ;
Öncelikle konteyner tarifesinde yapılacak iyileştirmenin dolu taşıma tonajlarında yapılması ve alternatifleri değerlendirilmiş , sonuçları önümüzdeki günlerde tarife değişikliği olarak TCDD tarafından yayınlanacaktır. 
Genel bir tarife indirimi talebimize karşılık , bu yıl yapılması planlanan %5 + %5 fiyat artışlarının önce Haziran 2016’ya , sonra yıl sonuna kadar yapılmayacağı karara bağlanmıştır. 
2. ECM sözleşmesi ve içeriği :
- TCDD’den ECM hizmeti alacak firmalarımızın imzalaması talep edilen ECM sözleşmesinin tarafımızdan talep edilen değişiklik sonrasındaki son hali , tekrar görüşlerimiz alınmak üzere tarafımızla paylaşılacaktır. 
- Ulusal vagon bakım yönetmeliğine ihtiyacımız olduğu tarafımızdan dile getirilmiş ; mevcut yönetmelik olan TTŞ 340’ın uluslararası formata oturtulmak üzere değiştirildiği bilgisi Cer Dairesi yönetimi tarafından verilmiştir. Yaklaşık 600 sayfa olarak yenilenen yönetmelik yayınlanmadan önce , görüş ve önerilerimiz alınmak üzere tarafımızla yapılacak bir toplantıda madde madde değerlendirilecektir.
- ECM ‘nin önemli şartlarından biri olan Ulusal Emniyet Göstergelerinin belirlenmesi ve yayınlanması tarafımızdan talep edilmiş , Cer Dairesinin bu konuda bir çalışma yaptığı bu çalışmanın sonuçlarının görüşlerimiz alınmak üzere tarafımızla bir toplantı yapılması karara bağlanmıştır. Bu toplantıların takvimini Cer Dairesi adına Sn. Zuhal hanım yapacaktır. 
- DDGM ve TCDD tarafından hazırlanan her türlü yönetmelikle ilgili birlikte ortak çalışma kararı verilmiştir. 
-
3. Başkent Ray projesi kapsamında kapanan Ankara yolu :
- Yol Dairesi başkanı ile yapılan telefon görüşmesine göre yolun aç kapa yöntemiyle trafiğe açık tutulması burada uygulanacak inşaat tekniği ihtiyacı nedeniyle mümkün olmamaktadır. Bu şekilde yolun yenilenmesi çok uzun zaman almaktadır. 
- Bu nedenle oluşacak mağduriyeti gidermek üzere aktarma yapılabilecek yükler için Marşandiz ve Sincan istasyonları varışlı taşımalarda özel indirimli tarife uygulanarak buradan aktarma yapılıp , konteynerlerin Lalahan ve Elmadağ istikametindeki müşterilere taşıma maliyetini , mevcut maliyetlere yaklaştırmak suretiyle bir çözüm üretilmeye çalışılacaktır.
- Aktarma mümkün olmayan yüklerde ; uzun yoldan yapılacak taşımalarda kısa yol ücretinin uygulanmasının geçmiş dönemlerde soruşturma konusu olmasından dolayı mümkün olmadığı , ancak ortaya çıkacak maliyetin paylaşılması şeklinde bir çözüm için çalışma yapılacağı , fiyat çalışmaları tamamlanmadan önce tarafımızla yeniden bir toplantı yapılıp görüşlerimizin değerlendirileceği karara bağlanmıştır. 
Ayrıca yolun yapımını üstlenen müteahhit firma yönetimi ile yapılan toplantıda ; TCDD tarafından 1. Yolun 10 ay içinde trafiğe açılması için projede değişiklik istendiği ve müteahhit firma tarafından kabul edildiği bilgisi alınmıştır. 

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!