Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı(UDHB), demiryolu sektöründe konusunda talep ve önerileri görüşmek üzere Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD)’ni davet etti

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Müsteşar Yardımcısı Sayın Talat Aydın’ın Demiryolu Yönetim Taşımacılığı Derneği (DTD)’ni yazılı daveti üzerine,  21 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında geniş katılımlı bir toplantı yapılmıştır.
Toplantı saat 14.00 da başlamış ve saat 17.00’a kadar devam etmiştir
Toplantıya UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü (DDGM)Erol Çıtak, DDGM Daire Başkanı Recep Bilgin Bekem, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H. Murtazaoğlu, TCDD Yol Dairesi Başkanı Selahattin Sivrikaya, TCDD Yük Dairesi Başkanı İbrahim Çelik, UDHB Avrupa Birliği ve Dışilişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nedim Yeşil, DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz katılmıştır.
Toplantının konusu, DTD’nin demiryolu ulaştırma sektörü ile ilgili talepleri ve önerilerinin değerlendirilmesi, 64.Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı kapsamında ilk altı ayda 21 Aralık-21 Haziran 2015 tarihleri içinde gerçekleşecek projeler içinde  64.Eylem olan  “TCDD’nin yeniden yapılandırılması tamamlanacak, demiryolu işletmeciliği serbestleştirilecek” konusunda olmuştur.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, 15 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da yapılan UDHB-TOBB Koordinasyon Toplantısında yaptığı sunumu, Sayın Talat Aydın’ın talebi ile konu başlıkları itibariyle ve detayları ile katılımcıların görüşlerine sundu. Her bir konu , katılımcılarca tartışılarak çok olumlu kararlara dönüştürüldü.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya’nın sunumu ektedir.
Ayrıca, Demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesinin amacı olan, uygun maliyet ile daha etkin ve kaliteli hizmet sunmak, demiryollarının rekabet gücünü artırmak ve taşımacılıkta dengeyi demiryolları lehine yeniden kurmak için özel sektörün dinamizmine Türkiye’nin ihtiyacı olduğu, düzenleyici kuruluş olan UDHB’nin özel sektöre hangi konularda kolaylıklar sağlayabileceği birlikte tartışılarak tesbit edildi.
Umarız bu tesbitler en kısa süre içinde hayata geçirilecektir.
UDHB’nin DTD ile yapacağı toplantıların, önümüzdeki  süreçte  periyodik bir şekilde devam edilmesine de karar verildi.
UDHB Müsteşar Yardımcısı Sayın Talat Aydın ve çalışma arkadaşlarına ve TCDD yetkililerine gösterdikleri yakın ilgiden, talep ve önerilerimize olumlu yaklaşımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!