Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

UDHB – TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Sektör Meclisi Yıllık Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı - TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Yıllık Koordinasyon Toplantısı,  DTD’nin teklifi olan  "Taşımacılıktan Lojistiğe Dönüşüm" temasıyla, 15 Aralık 2015 Tarihinde Ankara’da TOBB Genel Merkezi Sosyal Tesislerinde yapıldı. 
Toplantının açılışında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Türkiye’nin doğru politikalarla bölgesinde güvenlik ve istikrarın garantisi olacağı gibi, Avrupa, Asya ve Afrika’nın ortasında önemli bir üretim, yatırım ve lojistik üssü olma imkânına da sahip bulunduğunu söyledi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, 2016 yılında “Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi” ile birlikte Türkiye Ulaştırma Sisteminde önemli ve olumlu gelişmeler olacağını, Lojistik Koordinasyon Kurulu'nun en kısa zamanda kurulacağını, söz konusu kurulla ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirtti.
TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Danışmanı Prof.Dr. Füsun Ülengin , “Taşımacılıktan Lojistiğe Dönüşüm Programı” ve “Lojistik Performans Endeksi” konularında bilgilendirme sunumu yaptı.
Ulaştırma Sektörünün Sivil Toplum Kuruluşları olan DTD, KARİD, TND, UND ve UTİKAD ulaştırma sektörü ile ilgili sorunlarını ve çözüm önerilerini sundular.
Toplantının öğleden sonraki programında; UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Ulaştırma Sektörünün bugünü ve geleceği ile ilgili sunumda bulundu.
Toplantının Soru-Cevap bölümünde de Müsteşar Yarımcısı Talat Aydın, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Erol Çıtak, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürü İzzet Işık, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Mustafa Kaya toplantıya katılan sektör temsilcilerinin tüm sorularına cevap verdiler.
Müsteşar Yardımcısı tüm sivil toplum kuruluşları ile ayrı ayrı olarak periyodik toplantılar düzenleyeceklerini de belirttiler.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!