Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Yük Vagonları Revizyonu ve ECM Sözleşmesi Konularında DDGM ve TCDD ile toplantı yapıldı

11 Aralık 2015 tarihinde DDGM Daire Başkanı Mahmut Çelik ve çalışma arkadaşları, TCDD Cer Dairesi yetkilileri, DTD Dernek Yönetimi, özel vagon bakım firmalarından revizyon hizmeti almış fakat vagonları servise alınmayan vagon sahibi DTD üyesi olan ve olmayan firma yetkilileri, TCDD Yük Dairesi Başkanı İbrahim Çelik’in başkanlığında, TCDD Yük Dairesi Başkanlığında bir toplantı yapılmıştır.
Toplantıda;
• Revizyondan geçen fakat tescil yönetmeliği ve TCDD ECM sözleşmesi nedenleriyle servise alınmayan vagonların yeniden servise alınmasının önünün açılması,
• TCDD Cer Dairesinin hazırladığı ECM sözleşmesinin kapsamı,
Konularında görüşmeler yapılmıştır.
Toplantı sonucunda;
1- Yük vagonlarının revizyonu konusunda;
a) Revizyondan geçen vagonların servise alınmasında tescil yönetmeliğinin herhangi bir kısıtlamasının olmadığı,
b) Vagonların servise alınması için, ECM’nin Bakım Temini Fonksiyonu Sertifikası olan bir atölyede revizyonlarının yapılmış olmasının yeterli olacağı,
c) TCDD’nin TTŞ 340 Yük Vagonlarının V1 (Revizyon) Teknik Şartnamesine uygun şekilde bakımlarının yapıldığının TCDD’nin göndereceği heyet sayesinde tespitinden sonra servise kabulünün yapılmasının yeterli olacağı,
d) Bu işlemlerin yapılması için vagon sahibi firmaların ECM sözleşmesi imzalamalarının şart olmadığı,
2- TCDD hazırladığı ECM Sözleşmesi konusunda;
ECM Sözleşmesinin maddelerinin birlikte gözden geçirilmesi ve mutabık kalınan bir sözleşme taslağının ortaya çıkartılması için; DTD’nin 08.12.2015 tarihinde toplantıda belirlediği heyet ile TCDD Cer Dairesi yetkililerinin 14.12.2015 tarihinde öğleden sonra bir toplantı yapmalarının doğru olacağı, karara bağlanmıştır.
DTD olarak; Toplantının organize edilmesi ve etkili sonuçlarının alınmasında büyük katkıları olması açısından TCDD Yük Dairesi Başkanı  İbrahim Çelik ve DDGM Daire Başkanı Mahmut Çelik’e çok teşekkür ederiz.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!