Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD “Demiryolu Yöneticileri ve Yönetici Adayları Eğitimlerine” Devam Ediyor...

Demiryolu Ulaştırma Sektörünün tek sivil toplum kuruluşu olan Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) konusu itibariyle Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Demiryolu Yöneticileri ve Yönetici Adayları Eğitimlerine” devam etmektedir.
Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun ve Yönetmeliklerin de yürürlüğe girmesi ile sektörde meydana gelecek  değişikliklerle  ilgili yeni bir eğitim programı düzenlenmiştir.
28 Aralık 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan “Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkındaki 6461 Sayılı Kanun, Kanun Kapsamında Yayımlanan Yönetmelikler ve Türkiye’nin Serbestleştirilmiş Yeni Demiryolu Yapısı” konularını içermektedir. 

Eğitim tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi  

Eğitimin konuları; 
• Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun ve Yönetmelikler ile Demiryolu Ulaştırmasının yeni yapısı
• Demiryolu Sektöründe Emniyet Yönetim Sistemi ve Bileşenleri
• Demiryolu Araçlarının Bakımından Sorumlu Kuruluşların (ECM) Belgelendirilmesi,
olarak belirlenmiştir.
Katılımcılar, seminer programlarında bir taraftan demiryolunu oluşturan bileşenlere ait kavramsal ve işlevsel düzeyde bilişsel kazanımlar elde ederken diğer taraftan da sektörün konusunda uzman yöneticileriyle kişisel ilişkilerini oluşturma ve geliştirme fırsatını yakalayacaktır. 
Eğitime katılanlara "Katılım Belgesi" verilecektir.

Eğitim programı sekretaryası: 
Tel: 0216 495 29 65 Faks: 0216 495 29 24   e-posta:  pinar@dtd.org.tr

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!