Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

UDHB Bakanlığında Demiryolu Araçlarının Tescil ve Sicil İşlemleri İle İlgili Toplantı Yapıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü (DDGM)’nün daveti üzerine;  “Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliği” kapsamındaki  vagon sahibi firmalara ait demiryolu araçlarının “Tescil ve Sicil işlemleri” ile  “ECM (Bakımdan Sorumlu Kuruluş)” ile yapılması gereken “sözleşmeler” konuları hakkında görüşmeler yapmak üzere 26 Kasım 2015 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında bir toplantı düzenlenmiştir.
Toplantıya UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, DDGM Genel Müdürü Erol Çıtak, DDGM Daire Başkanları ile DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile vagon sahibi olan demiryolu taşıma firmalarının temsilcileri katılmıştır.
Toplantının açılışında konuşan UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, vagon sahibi firmaların  “Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliği” kapsamında gereken işlemlerin yapılması konusunda açıklamalarda bulundu. Yayımlanan düzenlemelerle ilgili olarak toplantıda firmalardan gelecek önerilerin değerlendirileceğini ve Yönetmeliklerde bu öneriler doğrultusunda gereğinin yapılabileceğin belirtti.
Ayrıca  “Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında 6461 sayılı Kanunun” amacının da özel firmaların demiryolu sektörüne girmesi için çıkartıldığının altını da çizdi.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve diğer katılımcılar söz alarak, adı geçen Yönetmelikle ilgili önerilerini paylaştılar.
Önerileri çok olumlu bulan ve not eden UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, aldığı notların değerlendirilmesi için 30 Kasım 2015 Pazartesi veya 01 Aralık 2015 Salı günü DDGM Genel Müdürü ile TCDD Genel Müdürünün ve çalışma arkadaşlarının katılımı ile kendi başkanlığında bir toplantının düzenlemesi hususunda ilgililere talimat verdi.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!