Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

UDHB Bakanlığında Demiryolu Araçlarının Tescil ve Sicil İşlemleri İle İlgili Toplantı Yapıldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü (DDGM)’nün daveti üzerine;  “Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliği” kapsamındaki  vagon sahibi firmalara ait demiryolu araçlarının “Tescil ve Sicil işlemleri” ile  “ECM (Bakımdan Sorumlu Kuruluş)” ile yapılması gereken “sözleşmeler” konuları hakkında görüşmeler yapmak üzere 26 Kasım 2015 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında bir toplantı düzenlenmiştir.
Toplantıya UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, DDGM Genel Müdürü Erol Çıtak, DDGM Daire Başkanları ile DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile vagon sahibi olan demiryolu taşıma firmalarının temsilcileri katılmıştır.
Toplantının açılışında konuşan UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, vagon sahibi firmaların  “Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliği” kapsamında gereken işlemlerin yapılması konusunda açıklamalarda bulundu. Yayımlanan düzenlemelerle ilgili olarak toplantıda firmalardan gelecek önerilerin değerlendirileceğini ve Yönetmeliklerde bu öneriler doğrultusunda gereğinin yapılabileceğin belirtti.
Ayrıca  “Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında 6461 sayılı Kanunun” amacının da özel firmaların demiryolu sektörüne girmesi için çıkartıldığının altını da çizdi.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya ve diğer katılımcılar söz alarak, adı geçen Yönetmelikle ilgili önerilerini paylaştılar.
Önerileri çok olumlu bulan ve not eden UDHB Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, aldığı notların değerlendirilmesi için 30 Kasım 2015 Pazartesi veya 01 Aralık 2015 Salı günü DDGM Genel Müdürü ile TCDD Genel Müdürünün ve çalışma arkadaşlarının katılımı ile kendi başkanlığında bir toplantının düzenlemesi hususunda ilgililere talimat verdi.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!