Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

TOBB Demiryolu Taşımacılığı Alt Komite Toplantısı Yapıldı

TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisinin 30 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu meclis toplantısında, serbestleşme süreci, demiryolu sektöründe yaşanan sorunlar, fikirler ve önerilerin alınması ve halihazırda yürütülmekte olan mevzuat çalışmalarının tamamlanmasına katkı sağlanması için Demiryolu Taşımacılığı Alt Komitesi kurulmasına karar verilmiş ve Demiryolu Taşımacılığı Alt Komite Başkanlığına DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya getirilmiştir. 
Komite ilk toplantısını 12 Ekim 2015 tarihinde TOBB İstanbul hizmet binasında gerçekleştirmiştir.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya’nın başkanlık ettiği toplantıya, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, UTİKAD Genel Müdürü Cavit Uğur, DTD Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB’den katılım sağlandı.
Toplantıda demiryolu sektörünün mevcut durumu değerlendirilerek, serbestleşmeye geçiş süreci ve gelecek dönemle ilgili beklentiler ve öneriler hakkında katılımcıların görüşleri alınmıştır.
  
Toplantıda belirlenen konu başlıkları doğrultusunda hazırlanacak olan rapor ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!