Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya UDHB Bakanı Sayın Feridun Bilgin ile Makamında Görüştü

DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya 16 Eylül 2015 Çarşamba günü “Demiryolu Ulaştırmasının Bugünü ve Geleceği” ile ilgili konularda Ulaştırma Bakanı Sayın Feridun Bilgin ile makamında yaklaşık 45 dakikalık bir görüşme yapmıştır.
 Yapılan görüşmede;
• DTD’nin tanıtımı ,
• Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi sürecinde vagon sahibi firmaların halen elinde bulundurduğu ve TCDD ile sözleşmelerden kaynaklanan haklarının korunması  veya en azından TCDD Taşımacılık A.Ş. sübvansiyon süresince bunun sağlanması,
• Yönetmelik ve diğer tüm düzenlemelerin, sektörün daha fazla taşıma yapmasına ve yatırımın önünü açmasına yardımcı olacak şekilde olması,
• Altyapı kullanım bedelinin, demiryolu ulaştırmasının karayolu ile rekabetini sağlayacak şekilde tespit edilmesi,
• Demiryolu taşımalarında kullanılacak motorinde ÖTV’nin kaldırılması,
• TCDD ve DDGM ile olan olumlu işbirliği ve ilişki düzeyinin artırılarak sürdürülmesi, yeni TCDD yönetiminin problem çözümü ve önerilere karşı göstermiş olduğu son derece olumlu ve yapıcı yaklaşımları olduğu konularında detaylı açıklama yapılmıştır.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın  Feridun Bilgin, DTD’nin yukarıdaki  konularına çok yakın ilgi göstermiş ve olumlu olarak yaklaşmış, demiryolu sektörünün geleceği ile ilgili endişelerimizin haklı olduğunu, ancak çözülemeyecek konular olmadığını belirtmiştir. 
Sayın Bakan; Özel Sektörün, TCDD Taşımacılık A.Ş. ile birlikte demiryolu sektörünün büyümesi ve gelişmesinde söz sahibi ve kalıcı olacağını, seçimlerden sonra yeniden ve hızlı bir gelişim sürecine girileceğini de ifade etmiştir.
Sayın Bakan ayrıca en kısa zamanda DTD’nin sektörün durumu, gelecekteki fırsat ve avantajları, dezavantajları, olumlu ve olumsuz uygulamaları, somut öneri ve düşüncelerini içeren bir sunum hazırlamasını ve kendisinin başkanlığında TCDD ve DDGM üst yönetiminin katılacağı bir toplantı yapılmasının doğru olacağını söylemiş ve talep etmiştir.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!