Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD İftar Yemeği İstanbul’da Yapıldı

Demiryolu Taşımacılığı Derneği’nin iftar yemeği 07 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul’da Double Tree Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi.
İftar yemeğine TCDD 1. Bölge’den yetkililer, DTD Üyeleri ve basından temsilciler katıldı.
İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya özellikle son dönemde sektörde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, serbestleşme kanunu ardından ilgili yönetmeliklerin hala çıkmadığını, bu durumun sektörde belirsizlik ve sıkıntı yarattığını belirtti. 
Özcan Salkaya ayrıca; binlerce vagon yatırımının beklemede olduğunu, yol çalışmaları ve tarife değişiklikleri sebebiyle son beş ayda taşımaların yüzde yirmi beş oranında azaldığını bu durumun demiryolu sektörünü olumsuz etkilediğini de sözlerine ekledi.
DTD İftar yemeğinde, Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer üyeler bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri değerlendirme ve görüş alışverişinde bulunma imkânı bulmuşlardır. Önümüzdeki süreçte de üyeleri bir araya getiren bu tip toplantıların daha sık yapılması temenni edilmiştir. 

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!