Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD), Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu (KAİK) ile toplantı yaptı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Kaza Arama ve İnceleme Kurulu (KAİK)’nın DTD’yi daveti üzerine, 27 Ocak 2015 Salı günü saat 14.00 da bir toplantı yapılmıştır. 
Toplantıya  KAİK Başkan Vekili Hamza Taşkeşer , Koordinatör Arif Yağız,Koordinatör Ömer Tıktık,Uzman Hüseyin Polat,Uzman Ali Ok, DTD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Salkaya, Yönetim Kurulu üyesi Recep Soyak ve Genel Müdür Yaşar Rota katılmıştır.
KAİK Başkan Vekili Hamza Taşkeşer  KAİK’in görevlerinin;
• Ulaştırma alanında meydana gelen ciddi kazalarla ilgili araştırma, inceleme yapmak ve gerektiğinde bu araştırma ve incelemelere bağlı olarak ulaştırma altyapıları ve taşımacılık faaliyetlerinin emniyetinin iyileştirilmesi için teklif hazırlamak ve Bakana sunmak,
• Bir ulaştırma türünde meydana gelen ve ulaştırma emniyet düzenlemeleri ve emniyet yönetimi bakımından belirgin bir etkiye sahip kaza ve olayları özel olarak araştırmak, incelemek ve bütün ulaştırma türlerini kapsayan emniyete ilişkin teklif hazırlamak ve Bakana sunmak. 
• Araştırma ve incelemesi yapılan kaza ve olayları raporlamak ve Bakana sunmak, gerektiğinde taraflara ve ilgili ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlara göndermek. 
• Araştırma ve incelemesi yapılan kaza ve olaylar hakkında yıllık istatistikler yayınlamak,
olduğunu belirterek, demiryolu ulaştırması konusunda Türkiye’nin tek Sivil Toplum Kuruluş olan DTD ile yakın bir işbirliği içinde olmak istediklerini söylemiştir.
DTD olarak yapılan sunumda,
• DTD’nin kuruluş  amaçları,kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile ilgili ilişkileri,üyelerimizin iştigal alanları,
• Türkiye demiryolu sektörünün mevcut durumu,
• Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleşme sürecinin durumu ve DTD’nin katkıları,
• Demiryolu  Ulaştırmasının Serbestleşme sonrası sektörün geleceği,
• Özel sektörün demiryolu taşıma kapasiteleri, vagon üretimleri
• Kaza ve olay durumlarında demiryolu tren işletmecileri ve altyapı işletmecisi arasında doğabilecek sorunlar, (yolun derhal açılması gerekliliği, delilerin muhafazası, çeken ve çekilen araçların kurtarılması vb.) konusunda DTD’nin önerileri,
• DTD’nin KAİK ile çok yakın bir çalışma içinde olmayı arzuladıkları,
belirtilmiştir.
Ayrıca DTD olarak beklentilerinin; Kamu ve özel sektörün demiryolu ulaştırma sistemi içinde kullandığı kaynaklarının (insan,çeken-çekilen araçlar,demiryolu tesisleri,demiryolu altyapısı v.b.) emniyetli ve güvenli bir şekilde kullanılması durumunda,kaynak verimliliğinin artıracağını, bu katkıyı sağlayacak olan tek kurumun KAİK olacağı da vurgulanmıştır.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!