Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD, RAYTEST Hisse Payını %35’e çıkarttı

DTD, “Demiryolu Taşımacılığı Sektöründe Ulusal Yeterlilik Sistemi ve Voc-Test Merkezi Kurulması Projesi” kapsamında, 02 Mart 2012 tarihinde kurulan RAYTEST Eğitim, Belgelendirme, Danışmanlık LTD şirketinin kurucu ortaklarından biridir.
DTD, 09 Ekim 2014 tarihinde yapılan hisse devri ile Raytest’teki payını %20’den %35’e yükseltmiştir.
TCDD Vakfı, DTD ve Demirsporun ortak kuruluşu olan RAYTEST ile  MYK arasında 04.09.2014 tarihinde yetkilendirme sözleşmesi imzalanarak, RAYTEST 11UY0035-4 Tren Makinisti (Seviye 4) Ulusal Yeterliliğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere MYK tarafından yetkilendirilmiştir.
Raytest 30.12.2013 tarihi itibarı ile TÜRKAK tarafından personel belgelendirmesi yapan akredite bir kuruluş olarak TÜRKAK veri tabanında yerini almıştır.
Kısa bir dönem içerisinde MYK yetkilendirme denetimi planlanmaktadır. Böylece MYK tarafından da yetkilendirilmiş bir kuruluş olarak Raytest’in vereceği personel sertifikaları hem TÜRKAK hem de MYK onaylı olacaktır.
Raytest önümüzdeki süreçte 17 demiryolu mesleği için de sistem kurma çalışmalarına  devam etmektedir. 

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!