Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Tehlikeli Mal Taşımacılığı Konusunda Destek Proje Toplantısı yapıldı

Türkiye – AB Mali İşbirliği çerçevesinde UDHB ve Polonya – Litvanya ortaklığı ile yürütülmekte olan “Tehlikeli Mal Taşımacılığı Konusunda Destek” isimli Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi Toplantısı 09 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da yapıldı. 
UDHB  Vecihi Hürkuş Toplantı Salonunda yapılan toplantıya DTD’yi temsilen Genel Sekreter Jan Berslen Devrim ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katıldı.
Toplantıda; Tehlikeli malların kara taşımacılığındaki mevcut durumunun analizi, Tehlikeli mal taşımacılığı ile ilgili görev ve sorumlulukların ilgili kurumlar arasında paylaştırılması ve kurumların kurumsal yapılanması, Tehlikeli mal taşımacılığı ile ilgili danışma komitelerinin oluşturulması konusunda görüşler alındı.
Projenin amacı ve mevcut faaliyet ile 1. Bileşenin hedeflerine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. 
Türk şirketlerinde ADR hükümlerine uyum oranı, karayolu ile tehlikeli mal taşımacılığı alanında özel taşımacılık sektörünün en ciddi sorunları, Özel sektöre göre iç mevzuatta eksik olduğu düşünülen ve istenilen hükümler, sektör danışma kurullarının rolü konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
Karayolu ile tehlikeli mal taşımacılığı alanında belgelendirme, tip onayı, veri tabanları, denetim, uygulama ve kontrollerin idari sistemine ilişkin kurumsal yapı, kamu kurum ve kuruluşları arasında sorumluluk paylaşımına ilişkin AB ülkeleri arasındaki en iyi uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!