Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD 2014 Yılı Eğitimleri Başladı

Ülkemizde son yıllarda yapılan yatırımlar ile nitelik ve niceliksel açıdan gelişen demiryollarına özel sektör erişimin serbestleştirilmesiyle ilgili yasal düzenlemelerin de yapılması sonucunda, demiryolu taşımacılığı taşımacılık sektörünün cazip yönelim alanlarından biri haline gelmiştir. 
Bu gelişmelere paralel olarak, Taşımacılık Şirketlerimizin Yöneticilerinin demiryolu uzmanlıklarının geliştirilmesi ile yine şirketlerin önümüzdeki kısa dönemde ihtiyacı olan yönetici adaylarının yetiştirilmesini sağlamak amacıyla Derneğimiz bünyesinde "YÖNETİCİ VE YÖNETİCİ ADAYLARI AKADEMİSİ"ni oluşturduk. 
Demiryolu Sektöründe ilk ve tek Sivil Toplum Kuruluşu olan Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) Yönetici ve Yönetici Adayları Akademisi 2014 yılı Eğitim Dönemine 15 Şubat 2014 tarihinde İstanbul’da Başlamıştır.
İlk seminerimizin konusu “Demiryolunun Kurumsal ve Hukuksal Çerçevesi” olmuş, eğitime Ulaştırma ve Lojistik Sektörü firmalarından  ve  Üniversite Öğretim Üyelerinden toplam 85 kişi katılmıştır.
 
Demiryolunu oluşturan bileşenlere ait kavramsal ve işlevsel düzeyde bilişsel kazanımlar sağlayacak olan ilk eğitim dizisi “katılımcıları demiryolu sektöründe ve çalıştıkları kurumda bir adım öteye taşıyacaktır.”
DTD Akademi bünyesinde bu yıl ilkini geliştirdiğimiz eğitim  programında birbirini takip eden ve bütünleyen yedi adet seminer yer alacaktır.Katılımcılar tüm seminerlere katılabildikleri gibi ilgilerini çeken konulardaki tek tek de katılım sağlayabilecekler. Bu çerçevede, her seminer sonrası katılımcılara o seminere ait "KATILIM BELGESİ" verilecektir.
 
Seminer programlarımızın konu başlıkları; 
• Demiryolunun Temel Kavramları, Kurumsal ve Hukuksal Çerçevesi 
• Demiryolu İnsan Kaynakları ve Planlanması 
• Demiryolu Araç ve Tesisleri ve Planlanması 
• Maliyet Analizi ve Fiyatlandırma 
• Rekabet İçin Fark Yaratma 
• İşletmelerde Emniyet Yönetimi 
• Kombine Taşımacılık 
Katılımcılar, seminer programlarında bir yandan demiryolunu oluşturan bileşenlere ait kavramsal ve işlevsel düzeyde bilişsel kazanımlar elde ederken diğer yandan da sektörün saygıdeğer yöneticileriyle kişisel ilişkilerini oluşturma ve geliştirme fırsatını yakalayacaktır. 
Akademi, seminer programlarına ayrı ayrı erişim olanağı da sunmaktadır. Bu çerçevede, her seminer sonrası, seminer katılımcılarına o seminere ait "KATILIM BELGESİ" verilecektir. 
Eğitim Programında yer alan yedi seminer sonunda ise katılımcılar "YÖNETİCİ AKADEMİSİ MEZUNİYET BELGESİ" almaya hak kazanacaklardır. Katılımcıların katıldığı seminerler, Mezuniyet Belgesinde işaretlenerek belirtilecektir. 
Diğer Seminer Programlarını tanıtımı duyurusu ayrı ayrı yapılacaktır.  

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!