Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

ERUSİS 2013 Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri ERUSİS 2013 Sempozyumu 14-15 Haziran 2013 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.  
ERUSİS 2013 Sempozyumunun amacı, Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri konusunda üniversitelerde, kamu kurumlarında ve endüstride bulunan araştırmacıları, uygulamacıları ve karar vericileri bir araya getirerek çalışmalarını sunmak, önerilerini paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunulmasına yardımcı olmaktır. 
Ülkemiz ulaşım politikaları içerisinde Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri konusunda yapılan plan, proje ve teknolojik üretimleri ulusal ve uluslararası düzeyde değerlendirmek ve bu alanda öneriler geliştirmek sempozyumun temel yaklaşımını oluşturmaktadır.
İki gün süren sempozyumda, Çağdaş Ulaşım Politikaları, Kentsel Planlama Ve Ulaşım İlişkisi, Kentsel Ulaşım Yatırımlarının Finansmanı, Kentlerde İklim Dostu Ulaşım Zorunluluğu, Engelsiz Ulaşım, Kentiçi Ulaşım Modlarının Üstün Ve Zayıf Yönleri, Yaya Ulaşımı, Ulaşım Sosyolojisi,Ülkemizdeki Ekonomik Sosyal ve Siyasal Gelişmeler Ekseninde  Raylı Sistemlerin Gelişim Süreçleri, Toplumsal Yaşamda Yük ve Yolcu Taşımacılığının Öncelikleri, Güvenlik- Zaman ve Konfor Açısından Raylı Sistemlerin Ekonomik ve Sosyal Boyutları ile Diğer Ulaşım (Kara, Deniz ve Hava) Yollarıyla Karşılaştırılması, Raylı Sistemlerde Teknolojik Gelişim, Mevcut Tesis ve Araçların Rehabilitasyon ve Modernizasyonu, Demiryolları Yatırım ve İşletmeciliğinde Planlamanın Önemi,Enerji Tasarrufu, Dışa Bağımlılığın Azaltılması, Çevresel Maliyetler,Can ve Mal Güvenliği, Hızlı Erişim, Kombine Taşımacılık  ve  Çağdaş Hizmetler Yönüyle Öncelikler konu başlıkları konuları işlenmiştir.
DTD, ERUSİS 2013 Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu’nun Ana Sponsoru olmuştur. DTD Genel Müdürü Yaşar Rota etkinlikte “Geçmişten Günümüze Demiryolu Sektörü ve Demiryolu Eğitimi” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!