Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Özel Sektör ve Mesleki Eğitim – Türkiye’den Elde Edilen Dersler Konferansı

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi (IICPSD) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile “Özel Sektör ve Mesleki Eğitim – Türkiye’den Elde Edilen Dersler Konferansı” 13 Haziran 2013 tarihinde, İstanbul’da TOBB Binasında gerçekleşti. 
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar’ın ev sahipliğinde yapılan konferansa, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, IICPSD Direktörü Dr. Simona Marinescu, BM Daimi Koordinatörü ve UNDP Daimi Temsilcisi Kamal Malhotra, Irak, Afganistan, Nijerya, Somali, Sırbistan, Türkiye ve Tacikistan’dan resmi ve özel sektör temsilcileri katıldı. 
Türkiye ve dünyadan çeşitli özel sektör ve kamu aktörlerini bir araya getirerek özel sektörün mesleki eğitim ile sürdürülebilir büyümeye nasıl katkı sağladığı üzerine küresel bir tartışma başlatacak olan konferansta, etkin mesleki eğitim ve beceri kazanımı yoluyla özellikle genç ve kadın gruplar için sürdürülebilir istihdam sağlanması konusu ele alınmıştır. 
Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Binyıl Kalkınma Hedefleri Özel Danışmanı Prof. Dr. Jeffrey Sachs da interaktif yolla katılımcılara hitap ederek sorularını yanıtladı. 
Konferansa DTD’yi temsilen Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katılmıştır.
Bu konferans ile;
• Özel sektörün sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme için gerekli istihdam hizmetlerinin sağlanmasında kamunun rolünü tamamlayıcı yöntemlerine odaklanan küresel bir ağ kurulması,
• IICPSD tarafından yürütülen ve Türkiye’deki özel sektör ve kamu-özel sektör işbirliği temelli mesleki beceri kazanımı girişimlerini inceleyen pilot araştırma sonuçlarının paylaşılması,
• Mesleki eğitimde özel sektörün rolü konusundaki küresel araştırma sürecinde IICPSD ve TOBB ile işbirliği geliştirmek isteyebilecek diğer ilgili uluslararası / küresel kamu ve özel sektör paydaşların buluşturulması hedeflenmektedir. 

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!