Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Özel Sektör ve Mesleki Eğitim – Türkiye’den Elde Edilen Dersler Konferansı

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi (IICPSD) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile “Özel Sektör ve Mesleki Eğitim – Türkiye’den Elde Edilen Dersler Konferansı” 13 Haziran 2013 tarihinde, İstanbul’da TOBB Binasında gerçekleşti. 
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar’ın ev sahipliğinde yapılan konferansa, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, IICPSD Direktörü Dr. Simona Marinescu, BM Daimi Koordinatörü ve UNDP Daimi Temsilcisi Kamal Malhotra, Irak, Afganistan, Nijerya, Somali, Sırbistan, Türkiye ve Tacikistan’dan resmi ve özel sektör temsilcileri katıldı. 
Türkiye ve dünyadan çeşitli özel sektör ve kamu aktörlerini bir araya getirerek özel sektörün mesleki eğitim ile sürdürülebilir büyümeye nasıl katkı sağladığı üzerine küresel bir tartışma başlatacak olan konferansta, etkin mesleki eğitim ve beceri kazanımı yoluyla özellikle genç ve kadın gruplar için sürdürülebilir istihdam sağlanması konusu ele alınmıştır. 
Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Binyıl Kalkınma Hedefleri Özel Danışmanı Prof. Dr. Jeffrey Sachs da interaktif yolla katılımcılara hitap ederek sorularını yanıtladı. 
Konferansa DTD’yi temsilen Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katılmıştır.
Bu konferans ile;
• Özel sektörün sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme için gerekli istihdam hizmetlerinin sağlanmasında kamunun rolünü tamamlayıcı yöntemlerine odaklanan küresel bir ağ kurulması,
• IICPSD tarafından yürütülen ve Türkiye’deki özel sektör ve kamu-özel sektör işbirliği temelli mesleki beceri kazanımı girişimlerini inceleyen pilot araştırma sonuçlarının paylaşılması,
• Mesleki eğitimde özel sektörün rolü konusundaki küresel araştırma sürecinde IICPSD ve TOBB ile işbirliği geliştirmek isteyebilecek diğer ilgili uluslararası / küresel kamu ve özel sektör paydaşların buluşturulması hedeflenmektedir. 

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!