Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

“Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanunun Kabulü Sonrasında 2023-2050 Taşımacılık Vizyonu-Yeni Yönelimler ve Yeni Fırsatlar” Semineri

DTD tarafından düzenlenen “Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanunun Kabulü Sonrasında 2023-2050 Taşımacılık Vizyonu-Yeni Yönelimler ve Yeni Fırsatlar” Semineri 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde TCDD Fenerbahçe Tesislerinde gerçekleştirildi.
DTD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öz’ün açılış konuşmasını yaptığı iki gün süren eğitime sektörden yoğun katılım oldu. 
Seminerin ilk günü sabah DTD Genel Müdürü ve AÜ Raylı Sistemler Bölümü Öğretim Görevlisi Yaşar Rota, Demiryolu İşletmeciliğinin Gelişim Süreci, Başlangıcı, Osmanlı’dan Cumhuriyete Demiryolu İşletmeciliği, Özel Sektörün demiryolu işletmeciliğini etkileyecek, yönlendirecek performans kriterleri ve demiryolu terminolojisi konularında katılımcılara bilgiler verdi.
Daha sonra TCDD Eski Eğitim Merkezi Müdürü, Eğitim Uzmanı ve AÜ Raylı Sistemler Öğretim Görevlisi Mehmet Ektaş Geleceğin Demiryolları, Beyaz Kitap, 2050 Avrupa Ulaştırma Vizyonu ve Demiryolu Sektörü Hedefleri, Türkiye Ulaşım ve İletişim Stratejisi Hedef 2023, Demiryolu Sektörü Hedefleri konularında sunumunu gerçekleştirdi.
Seminerin ikinci günü UDHB Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim Yiğit, Demiryolu Sektörünün yasal ve kurumsal çerçevesi değişimindeki ilk adım olan 655 Sayılı KHK ile Demiryolu Sektörü yasal ve kurumsal çerçevesi, Türk Demiryollarının Serbestleştirilmesi Kanunu, Ulusal ve Uluslararası Yasal ve Kurumsal Çerçeve hakkında bilgiler verdi.
Son olarak Avrupa Konseyi Türkiye Delegasyonu Taşımacılık Sektör Direktörü Dr. Göktuğ Kara, Demiryolu Sektöründe değişimi zorunlu kılan nedenler, AB’nin demiryolu reformuna ilişkin görüşleri ve AB/27 ülkelerinde demiryolu sektörünün durumu, Türkiye demiryolu sektörünün gelecek vizyonundan ve değişiminden kaynaklanabilecek fırsatlar konusunda katılımcılara bir sunum yaptı.
Seminer sonunda katılımcılara katılım belgelerinin verilmesi ile etkinlik sona erdi.
 

DUYURU

Temel Demiryolu Taşımacılığı Semineri

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için, Eğitim Program Sekreteryası
Tel: 0216 495 29 65 – 69
e-posta: nukhet@dtd.org.tr
Son başvuru tarihi : 01 Şubat 2019 Cuma

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!