Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

DTD Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programına Başvurdu

Demiryolu Taşımacılığı Derneği, Avrupa Birliği “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV.Bileşeni” kapsamında “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PEE II)” Hibe Programına ön başvuruda bulunmuştur.
Üniversitelerin ön lisans ve lisan mezunu,  20-29 yaş aralığındaki 360 adet işsiz gence “Demiryolu İşletmeciliği Eğitimi” verilmesi planlanmaktadır.
Proje sahibi Demiryolu Taşımacılığı Derneği olup, proje ortakları Anadolu Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’dur.
Projenin genel hedefi Türkiye’de Demiryolu İşletmeciliğinin Serbestleştirilmesi sonrasında oluşacak insan kaynağı ve kalifiye işgücü ihtiyacı için ön lisans ve lisans mezunu işsiz gençlere “demiryolu işletmeciliği” eğitimi vererek işsiz gençlerin istihdam edilmelerine ve istihdamda kalmalarına katkı sağlamaktır.
Türkiye’de tekel durumunda olan Demiryolu işletmeciliğinin serbestleştirilmesi sonrasında kamu ve özel sektörde gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmak, demiryolu sektöründe oluşacak iş gücü talep ve arz taraflarının ilgili aktörleri arasında sürdürülebilir işbirliğinin gelişimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.  
Aktif işgücü piyasası politikaları ile özellikle yeni yatırım alanları ve yeni teşvik sisteminin içinde yer alan demiryolu ve denizyolu ile yük veya yolcu taşımacılığına yönelik yatırımlar için kalifiye işgücünün oluşumuna katkı sağlayarak demiryolu taşımacılığında Türkiye’nin rekabet edebilir duruma gelmesi ve sektörde verimliliğin artırılması hedeflenmektedir.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!