Bize Ulaşın :

+90 (216) 495 29 65

Haberler

Prof Dr. Mustafa Karaşahin DTD Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Demiryolu Taşımacılığı Derneği’nin 04 Şubat 2013 tarihinde dernek merkezinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısına Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Danışmanı ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr. Mustafa Karaşahin de davetli olarak katıldı. 
Prof. Dr. Mustafa Karaşahin DTD Yönetim Kurulu üyelerinin yeni çıkacak “Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun” konusunda sorularını ve önerilerini dinledi. Bu konudaki gelişmeler hakkında bilgiler verdi. 
DTD’nin Ar-Ge Çalışmalarına önem vermesinin gerekliliğinden bahseden Prof. Dr. Mustafa Karaşahin bu kanun sorasında ortaya çıkması muhtemel konular üzerinde öngörüde bulunulabilecek duruma gelinmesini önerdi. 
“Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanun” üzerinde son çalışmaların yapıldığını ve kısa süre içinde yürürlüğe girmesinin beklendiğini belirtti.

DUYURU

İlgililerin dikkatine; 19 Haziran 2019 Çarşamba

Firmamız Greenbrier(Rayvag) olarak ülkemiz demiryolu taşımacılığının yoğun olarak yapıldığı Payas/İskenderun, Malatya, Kayseri ve Divriği/Sivas'ta Mobil servis hizmeti vermeye başlamışlardır. Hizmetlerimiz üç şekilde verilmektedir.
1-Vagon sahibi firma vagonu hakkında bilgi verir. Yapılacak tamirin şeklini de belirlemiş ise; Firmamızdan fiyat ister ve karşılıklı mutabakatla arıza giderilerek fatura edilir.
2-Vagon sahibi firma vagonları ile ilgili bilgileri verir, firmamız yıllık olarak vagonların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Karşılıklı şartları belirleyerek fiyatlama mutabakatı ile aylık fatura edilerek ödeme talep edilir.
3-Mobil ekiplerimizin konuşlandığı istasyonlardan geçen müşteriye ait vagonların tamamı her geçişinde arıza, sarf ve durum tespiti amaçlı kontrol edilir, bir gün sonra müşteriye rapor edilir. Bu hizmet için vagon başı cüzi bir bedel aylık olarak talep edilir. Şayet arıza tespit edilirse anında müşterinin ECM ve yetkilisine haber verilir. Arıza hakkında detaylı bilgi verilir, tamirin yapılma şekli belirlendikten sonra müşteriye daha önce belirtilen yedek parça ve işçilik ücreti üzerinden tamir gerçekleştirilir.
Bilgilerinize sunarız.

Üyelerimiz

E-Posta Listemize Kayıt Olun

Aşağıdaki formu kullanarak e-posta adresinizi sistemimize kayıt edin, gelişmelerden haberdar olun.

Süreli Yayınlarımız

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

Demiryolu Dergisi Son Sayısı Çıktı!

İndir

Çevirimiçi Broşürümüzü İndirmek İçin TIKLAYIN!

Raporumuzu İndirmek İçin TIKLAYIN!

Bilanço ve Gelir Tablosunu İndirmek İçin TIKLAYIN!